Schaublin

 

Schaublin SA , se sídlem ve švýcarském Delemontu, je společnost s velmi bohatými zkušenostmi získanými po celou dobu své existence. Neustále dbá na vývoj nových technologií a vysokou kvalitu výrobků. Díky tomu jsou produkty Schaublin velmi precizní a přispívají ke větší efektivitě výroby.  Během minulých let si Schaublin na světovém trhu vybudoval vedoucí pozici v kvalitě, vysoké přesnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti výrobků, ať už se jedná o upínací nástroje, kulové čepy nebo ostatní speciální výrobky.

Společnost Schaublin je držitelem certifiátů ISO 9001 – EN9100 – AS9100

Upínací nástroje

Způsob upnutí je jedním z důležitých faktorů, který určuje kvalitu prováděné práce na stroji, protože se nachází v přímém kontaktu s obrobkem. Kleština SCHAUBLIN patří k produktům, které překvapivě odolávají běhu času: některé ze stále prodávaných kleštin byly vyvinuty v roce 1915!

I když základ zůstal stejný, nové technologie umožňující některým obráběcím strojům dosáhnout rychlosti až 100 000 otáček za minutu vedly k četným inovacím (nové oceli, tepelné zpracování a další technologické změny), které dodávají produktům Schaublin jejich přesnost a modernost.

Systém SRS

Firma Schaublin vyvinula seřizovací kleštinový upínač SRS, který je určen do brusek – zvyšuje kvalitu a rychlost broušení. Upínač se jednou seřídí a pak už se jen vyměňují kleštiny bez nutnosti znovu seřizovat celý upínač.

Velkou výhodou tohoto systému je významné zkrácení doby potřebné pro seřízení stroje a tím snížení nákladů při zachování vysoké přesnosti.

Kulové čepy

Kulové čepy UNIBAL mají klíčovou funkci při převodu pohybu mezi pohyblivými strojními díly. Mají hojné využití ve strojírenském, automobilovém, lodním a leteckém průmyslu, na železnicích, aj. Škála výrobků obsahuje standardní katalogové výrobky, ale i výrobky vytvořené vývojovým oddělením přímo na míru pro zákazníka podle jeho zvláštních požadavků.