Dunner

 

Dunner SA je rodinná společnost, založená roku 1935 v Moutier, v srdci pohoří Jura, Švýcarsko. Přestože je DUNNER SA poměrně malou firmou, její výrobky jsou svou kvalitou a přesností známé po celém světě.

Vodící pouzdra:

Vodicí pouzdra se ve firmě vyrábějí již od roku 1935.

Pouzdra mají karbidovou nebo bronzovou vložku a vyrábí se s různými typy drážek.  Vložky mohou mít, na přání zákazníka, různou délku. K omezení průniku třísek lze použít také silikonová těsnění.

Pro materiály, u kterých je riziko poškození byla vytvořena pouzdra s keramickou vložkou NewSurf. Použití keramiky New Surf je zvlášť účinné pro nerezové oceli a ostatní materiály, které se nalepují do kleštin.

Skoro všechny modely jsou k dispozici ve verzi New Surf v průměrech od 1.00 mm do 22.00 mm.

New Surf je možné použít u pevných i rotačních pouzder.

K dispozici jsou ultra přesná pouzdra (UP) s házivostí maximum 5 mikronů nebo dokonce ultimátní ultra přesná pouzdra (UU), která zaručují přesnost až 2 mikrony.

Systém DunnAir

Systém DunnAir je výsledkem mnohaletého vývoje a neustálého zlepšování know-how v oblasti vodicích pouzder. Tento systém, který nahrazuje původní rotačního pouzdro stroje, řeší problémy s nerovnostmi materiálu nebo zadrháváním a zlepšuje mimo jiné procesy frézování a řezání snížením vibrací způsobených použitím tradičních pouzder.

Systém DunnAir používá patentovaná pouzdra AirFlex, které udržují středové vedení, dokonce i u materiálů s tolerancí h11. Systém DunnAir je ideální pro výrobu dílů z materiálů, které jsou pro automatické soustruhy obtížné, jako jsou extrudované plasty nebo hliník, svařované ocelové trubky atd. Tento systém také výrazně zvyšuje životnost řezných nástrojů na vybavených strojích, a to až o 30%.  Navíc, vzhledem k tomu, že je vodicí síla určována CNC řízením stroje, lze dynamicky optimalizovat cykly a vodicí síly v závislosti na operacích, při minimálním opotřebení pouzder AirFlex.

TEAMTEC, oficiální distributor Dunner v České republice