Narex

operace_brouseni_zavitu_01_smSpolečnost NAREX Ždánice, spol. s r.o. s téměř 70 letou tradicí je specializována zejména na výrobu závitníků z výkonných a vysoce výkonných rychlořezných ocelí. Standardní výrobní sortiment obsahuje závitníky strojní, závitníky tvářecí, závitníky maticové a závitníky sadové, soupravy závitořezných nástrojů, závitové kruhové čelisti, vratidla ruční nastavitelná a vratidla pro závitové kruhové čelisti.

Ve výrobě závitořezných nástrojů máme dlouholeté zkušenosti a jsme dnes jejich největším výrobcem v České republice a jedním z největších výrobců ve střední Evropě. Nejen tradice, ale i moderní výrobní technologie s využitím nejmodernějších CNC strojů a práce kvalifikovaných odborníků jsou zárukou vysoké a stabilní kvality našich výrobků.

Vedle standardního výrobního sortimentu vyrábíme na zakázku podle požadavků zákazníků také speciální závitořezné nástroje a závitové kalibry. V kooperaci pak provádíme povlakování řezných a tvářecích nástrojů otěruvzdorným povlakem TiN a TiAlN, tepelné zpracování – kalení, popouštění , cementování všech ocelí na zařízeních firmy Degussa a Ipsen a popisování výrobků laserem.

Naším hlavním cílem je zachování Vaší přízně a posílení důvěry ve značku výrobků NAREX.

narex_zdanice_pohled_na_firmu_smHistorie firmy NAREX Ždánice, spol. s r.o. se datuje od roku 1938, kdy umělecký klempíř a kovotepec Otakar Šmíd zahájil ve Ždánicích výrobu dekoračních předmětů z barevných kovů v závodě pod názvem KOVODÍLNY. Toto podnikání se zdárně rozvíjelo, avšak válečné události mu neumožnily v nastoupené cestě pokračovat a využívání barevných kovů pouze pro válečné účely znamenalo ochromení stávající výroby. Ve snaze udržet podnik začal v roce 1941 vyrábět závitníky a později i závitové kruhové čelisti.

 

 

 

Významná data historie:

1938 – KOVODÍLNY
1943 – MIKRO a. s.
1954 – KOVOVÉ NÁSTROJE n. p.
1958 – Závod NÁŘADÍ Ždánice – součást n. p. NÁŘADÍ Praha
1963 – Ustaven provoz NÁŘADÍ Bučovice
1980 – Závod NÁŘADÍ Ždánice – součást k. p. NÁŘADÍ v rámci TST
1988 – Výrobní podnik NAREX Ždánice – součást s. p. NAREX Praha
1990 – Od 1.11. státní podnik NAREX Ždánice
1991 – Od 1.1. NAREX Ždánice a. s.
1993 – Od 1.12. vyčleněn závod Bučovice z a. s.
1999 – Od 1.10. NAREX Ždánice, spol. s r. o.
certifnarex-presentation